Anti-SARS-CoV-2  IgG tests

Anti-SARS-CoV-2 IgG tests

print

Anti-SARS-CoV- IgG noteikšanai izmanto ABBOTT izstrādātu testsistēmu. Izmeklējamais materiāls asins serums.

Asinis izmeklējumam var nodot jebkurā NMS Laboratorijas paraugu ņemšanas punktā. Izmeklējuma cena 15 Eur.

Pacientus, kas atrodas karantīnā, pašizolācijā, vai ar slimības simptomiem uz noņemšanas punktiem, lūdzam nedoties, bet veikt molekulāro diagnostiku ar ārsta nosūtījumu specializētajos noņemšanas punktos.

Inficēšanās ar Sars-CoV-2 vīrusu izraisa slimību COVID-19. Tas pieder pie koronavīrusu grupas, kas var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagu saslimšanu ar nopietnām komplikācijām (smagu akūtu respiratoro sindromu , kas ir īpašs pneimonijas paveids, nieru mazspēju) un pat nāvi.

Anti-SARS-CoV-2 IgG tests nosaka antivielas pret SARS-CoV-2 nukleokapsīda proteīniem (N) cilvēka serumā. Inkubācijas periods COVID-19 ir robežās no 1 līdz 14 dienām, ar biežāko manifestāciju 3-5 dienā. Cilvēka imūnsistēma reaģē uz SARS-COV-2 infekciju, ražojot specifiskas antivielas.

Specifiskas IgG antivielas pret SARS-CoV-2 vairumā gadījumu ir konstatējamas COVID-19 pacientiem sākot ar 14.dienu pēc simptomu parādīšanās. IgG antivielu noteikšana ļauj identificēt cilvēkus, kuri ir inficēti pagātnē, atveseļojušies no slimības un, iespējams, kļuvuši imūni. Imūnā atbilde uz SARS–CoV-2 ir variabla, un ir iespējamas krusteniskās reakcijas ar citiem vīrusiem, t.sk. koronavīrusiem. IgG noteikšanai būs nozīmīga epidemioloģiska loma sabiedrības kopējās imunitātes noskaidrošanā. SARS-CoV-2 IgG tests ir jāizmanto kā palīglīdzeklis SARS-Cov-2 infekcijas diagnosticēšanā saistībā ar klīnisko ainu un citiem laboratorijas testiem.

arrow_upward