Darba laika izmaiņas skatīt sadaļā: Jaunumi                 .

  Tālr: 67 144 015

COVID-19

COVID-19 izmeklējumi NMS Laboratorijā

♦  Piedāvājam veikt COVID-19 testu un pilnu SARS-CoV-2 antivielu spektru:

  • COVID -19 tests (SARS-CoV-2 RNS) – 23,00 Eur
  • COVID -19 eksprestests (SARS-CoV-2 Antigēna tests) – 12,00 Eur
  • Anti-SARS-CoV-2 (kopējās) – 5,50 Eur
  • Anti-SARS-CoV-2 IgM – 13,00 Eur
  • Anti-SARS-CoV-2 IgG – 10,50 Eur
  • Covid-19 siekalu tests netiek veikts!!!

♦  COVID-19 tests (SARS-CoV-2 RNS) un COVID-19 eksprestests (SARS-CoV-2 Antigēna tests) izmeklējumam pacientus pieņemam BEZ iepriekšēja pieraksta visos paraugu ņemšanas punktos rindas kārtībā par maksu!

♦  Valsts apmaksātu COVID -19 testu (SARS-CoV-2 RNS) un COVID -19 eksprestestu (SARS-CoV-2 Antigēna tests) var saņemt tikai grūtnieces ar ģimenes ārsta nosūtījumu.

♦  Materiāls izmeklējumam tiek ņemts no deguna un rīkles. Pirms izmeklējuma, pacientam obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

♦ Izmeklējuma rezultāts būs pieejams 24h laikā no parauga ņemšanas brīža (izņemot sestdienas: 48-72h).

♦ Izmeklējumu rezultāti Datamed.lv siestēmā bez maksas pieejami 30 dienas!

 

SARS-CoV-2 antivielu noteikšana

Inficēšanās ar SARS-CoV-2 vīrusu izraisa slimību COVID-19. Tas pieder pie koronavīrusu grupas, kas var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagu saslimšanu ar nopietnām komplikācijām (smagu akūtu respiratoro sindromu, kas ir īpašs pneimonijas paveids, nieru mazspēju) un pat nāvi.

1. Anti-SARS-CoV-2 IgG (S) tests/kvantitatīvs

Anti-SARS-CoV-2 IgG tests nosaka antivielas pret SARS-CoV-2 Spike proteīniem (S) cilvēka serumā. Inkubācijas periods COVID-19 ir robežās no 1 līdz 14 dienām, ar biežāko manifestāciju 3-5 dienā. Cilvēka imūnsistēma reaģē uz SARS-COV-2 infekciju, ražojot specifiskas antivielas.

Specifiskas IgG antivielas pret SARS-CoV-2 vairumā gadījumu ir konstatējamas COVID-19 pacientiem sākot ar 14.dienu pēc simptomu parādīšanās. Testu var izmantot, lai noteiktu antivielas pēc inficēšanās vai pēc vakcinācijas ar S1 / RBD balstītām vakcīnām. Tas ir standartizēts atbilstoši “Pirmajam PVO starptautiskajam standartam anti-SARS-CoV-2 imūnglobulīnam” (NIBSC kods: 20/136). Vakcinācijas aizsardzībai nepieciešamais minimālais BAU / ml līmenis vēl nav noteikts. Tāpat vēl nav noteikts optimālais vakcinācijas kontroles laiks; Pieredze rāda, ka kontrole jāveic 3-4 nedēļas pēc otrās vakcinācijas.

2.Anti-SARS-CoV-2 IgM (S) tests/kvalitatīvs

Specifiskas IgM antivielas pret SARS-CoV-2 ir konstatējamas COVID-19 pacientiem slimības simptomātiskajā fāzē pēc tam, kad RNS vairs nav nosakāms. IgM antivielu klātbūtne ļauj identificēt neseno infekciju un novērtēt slimības gaitu.

Anti-SARS-CoV- IgG(S) un Anti-SARS-CoV- IgM (S) noteikšanai izmanto ABBOTT izstrādātu testsistēmu. Asinis izmeklējumam var nodot jebkurā NMS Laboratorija paraugu ņemšanas punktā.

3.Anti-SARS-CoV-2 (N) tests/puskvantitatīvs

Inficējoties ar SARS-CoV-2 organismā notiek imūnreakcija pret vīrusu, tostarp specifisku antivielu veidošanās pret vīrusa antigēniem. Gan IgM, gan IgG ir atklāts jau 5 dienu laikā pēc simptomu parādīšanās. Vidēji serokonversija novērojama 10.-13.dienā IgM gadījumā, un 12.-14.dienā IgG gadījumā. IgM un IgG antivielas pret SARS-CoV-2 bieži parādās vienlaikus, un dažos gadījumos ziņots, ka IgG antivielas parādījušās pirms IgM, ierobežojot tā diagnostisko nozīmi.

Anti-SARS-CoV-2 tests nosaka kopējās antivielas (gan IgM, gan IgG) pret SARS-CoV-2 vīrusa nukleokapsīdu proteīniem(N). Nosakāms rādītājs cilvēkiem, kas pārslimojuši COVID-19.

Anti-SARS-CoV-2 (N) testa noteikšanai izmanto ROCHE izstrādātu testsistēmu.

   
arrow_upward