Darba laika izmaiņas skatīt sadaļā: Jaunumi                 .

  Tālr: 67 144 015

Pacientiem

Mājas vizītes pieteikšana

Neveicam Mājas vizītes
Kas jāzina nododot analīzesexpand_more

Analīzes var nodot pēc paša vēlēšanās (arī anonīmi) un ar ārsta nosūtījumu uz jebkuras laboratorijas veidlapas.

Saskaņā ar Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulu attiecībā uz personas datu drošību, no 25.05.2018. dodoties uz Laboratorijas pieņemšanas punktu Jums jābūt līdzi:

 1. Pasei vai ID kartei.
 2. Ja izmeklējumus veiks bērnam līdz 14 gadu vecumam: bērna dzimšanas apliecība + vecāka pase/ID karte vai bērna pase/ID karte + vecāka pase ar ierakstu par bērnu.
 3. Bērns no 14 gadu vecuma izmeklējumus drīkst veikt patstāvīgi vai kopā ar kādu no vecākiem (ja tāda ir bērna izvēle).

Laboratoriskos pakalpojumus sniedzam visiem pacientiem un klientiem, mūsu filiālēs visā Latvijā. Apskatīt filiāles

Asins ņemšana pieņemšanas punktāexpand_more

Nodot asinis izmeklējumiem ir vēlams tukšā dūšā no rīta pirms fiziskas slodzes un diagnostiskām procedūrām. Pieņemšanas punktā Jums pārjautās, ja nodosiet analīzes, kurām ir nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. 

Tukšā dūšā obligāti nodot analīzes uz šādiem izmeklējumiem: glikoze, glikozes slodzes tests, C-peptīds, insulīns un HOMA indekss. Ieteicams tukšā dūšā nodot analīzes arī uz izmeklējumu: Somatotropais hormons.

Asinis analīzēm ņem no vēnas ar vienreizlietojamām sistēmām, apmācīts laboratorijas personāls. Tomēr jāatceras, ka asins ņemšana ir invazīva procedūra un ir iespējamas komplikācijas :

 1. Ja marles tamponu nepietur pietiekami stingri vai pietiekami ilgi pēc asins parauga noņemšanas, ir iespējams asins izplūdums. Tā izmērs ir atkarīgs no pacienta organisma īpatnībām.
 2. Pacientiem, kuri lieto antikoagulantus, marles tampons jāpatur ilgāk piespiests dūriena vietai (apmēram 10 minūtes), jo asinis sarec lēnāk.
 3. Bērniem, kuri ir nemierīgi un kam nav iespējams rociņu noturēt nekustīgi, arī iespējams asins izplūdums.

Ja asins izplūdums (zilums) traucē un sāp, varat uzlikt spirta kompresi vai pretsāpju ziedi.

Nesam materiālu uz punktuexpand_more

Materiāls (urīns, izkārnījumi, krēpas, sperma u.c.) jānodod tīros trauciņos, kurus bez maksas var saņemt laboratorijā vai pie ārstējošā ārsta.

Pievienotie faili: Instrukcijas par materiālu savākšanu. 

Rezultātu saņemšana un interpretācijaexpand_more

Izmeklējumu rezultāti:

 1. Papīra formātā. Var saņemt Laboratorijas paraugu ņemšanas punktā. Izmeklējumu rezultātu pārskatus izsniedz tikai tieši klientam vai tā pilnvarotai personai, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte).

Bērnu (līdz 14 gadu vecumam) izmeklējumu rezultātu pārskatus izsniedz tikai bērna vecākiem (uzrādot personu apliecinošu dokumentu un bērna dzimšanas apliecību) vai tā pilnvarotai personai.

 1. Elektroniskā formātā. Informācija, ka analīzes ir izpildītas, tiks nosūtīta īsziņā uz Jūsu norādīto tālruņa numuru. Izmeklējumu rezultātus apskatīt un izdrukāt var autorizējoties DataMed sistēmā datamed.lv :

– Autorizējoties ar Swedbank, SEB, Nordea, DNB, Luminor, Citadele internetbankām vai eID karti. Lai piekļūtu sava nepilngadīgā bērna rezultātiem, spiež pogu “Mani aizbilstamie”. vai

– Autorizējoties ar mobilā tālruņa numuru:

 • laboratorija reģistrē pacienta mobilā tālruņa numuru un e-pastu;
 • laboratorija nosūta uz e-pastu vēstuli ar saiti piekļuvei izmeklējumu rezultātiem Datamed.lv sistēmā;
 • pacients autorizācijai Datamed.lv ievada mobilā tālruņa numuru (to pašu, kuru norādīja laboratorijā);
 • uz pacienta mobilo tālruni tiek nosūtīts autorizācijas kods, kas derīgs 10 minūtes, un kuru ievadot, būs iespēja apskatīt, lejupielādēt vai pārsūtīt analīžu rezultātus.

– Izmeklējumu rezultāti Datamed.lv siestēmā bez maksas pieejami 30 dienas!

Rezultātu interpretācija:

 • Atbildēs ir norādīti katra parametra referentie lielumi (normas) atbilstoši vecumam, dzimumam, grūtniecības nedēļai. Norādot personu jaunos identifikāciju kodus, papildus jānorāda dzimšanas dati, lai varētu aprēķināt referentos lielumus.
 • Laboratorisko izmeklējumu rezultāti vienmēr jāinterpretē kopā ar pārējiem pacienta izmeklējumu datiem, ko veic ārstējošais ārsts.

NMS Laboratorija ir par Veselu cilvēku Veselā valstī. Atbalstam, rosinām un uzrunājam ik vienu domāt par savu veselību kā ieguldījumu savai nākotnei.

Gastrointestinālā trakta disbakterioze
Cilvēkam draudzīgas baktērijas ir ļoti svarīgas gremošanas un imūnsistēmas veselībai, ar to detoksikācijas un hormonu regulēšanas potenciālām iespējām, kā arī ņemot dalību barības vielu sadalīšanas un absorbcijas procesos. Mainīta mikroorganismu ekoloģija zarnu ...
Lasīt vairāk
MALDI TOF masas spektrometrija mikrobioloģisko izmeklējumu jomā
Viens no svarīgākajiem laboratorijas uzdevumiem mikrobioloģijas jomā ir ātra un mikroorganismu sugas identifikācija, lai noteiktu pacientam infekcijas ierosinātāju un ārstēšanai izvēlētos atbilstošākos antimikrobiālos līdzekļus. Līdz šim, klīniski diagnostiskajās ...
Lasīt vairāk
Molekulārie alergēni
Kas ir molekulārie alergēni jeb alergēnu komponentes? Katrs alergēns sastāv no daudzām, dažādām molekulām, no kurām dažām piemīt izteiktas alergēnās īpašības, savukārt citām molekulām šādas īpašības ir minimālas vai nemaz. Molekulas, kuras var izraisīt ...
Lasīt vairāk

Veselība ir kā ābele ar saknēm, zariem, stumbru, ziediem un augļiem. Saknes ir mūsu vecāki un vecvecāki. Tas ir mantojums, ko saņemam piedzimstot. Tā ir mūsu ģenētika.

Stumbrs, zari un ziedi- tas ir pats cilvēks ģimenē un sabiedrībā. Augļi- tā ir mūsu nākamā paaudze. Viss ir savstarpēji saistīts.

1. Uzturs

Viens no veselības pamatakmeņiem ir pareizs un sabalansēts uzturs. Sena paruna saka: “Tu esi tas, ko Tu ēd”. Mūsu ēdienkarte nav tikai ēšanas paradums, bet domāšanas un dzīves veids.

2. Domas, uzvedība, rīcība

To pašu varam teikt par savām domām, uzvedības modeļiem un rīcību. Domā veselīgi! Daudzi literatūras avoti norāda uz tiešu mūsu domāšanas un uztveres saistību ar slimību attīstību. Pasaulē populāra autore Luīza Heja norāda, ka ar savu domu spēku un iedvesmu cilvēks spēj sasniegt harmoniju ar apkārtējo pasauli, atbrīvot sevi no fiziskām un iedomu slimībām un būt laimīgs.

Ja esat cilvēks, kurš interesējas par laboratorijas izmeklējumu ezotērisko skaidrojumu, Jūs var interesēt īss to izklāsts un pozitīvo afirmāciju spēks.

3. Fiziskā aktivitāte

Svarīgi ir sevi fiziski nodarbināt, jo pārsvarā mūsu darbs tehnoloģiju laikmetā ir mazkustīgs.

4. Zāles un ķīmija

Jūs jau ziniet, ka zāles nav mūsu labākie draugi, jo ārstējot vienu, mēs izjaucam citu, svarīgu mūsu organisma sistēmu darbu. Protams, ir situācijas, kad mēs esam spiesti tās lietot!

Atlaižu komplektiexpand_more

Šie piedāvājumi ir komplekti ar atlaidi un bezmaksas vēnas punkciju:


Laboratorijas veselības pārbaude Sievietēm
        16.50 EUR

TTH, Glikoze, Kreatinīns, ALAT, Pilna asins aina, Ferritīns, Kopējais holesterīns, ZBL holesterīns

Laboratorijas veselības pārbaude Vīriešiem         16.50 EUR

PSA, Glikoze, Kreatinīns, ALAT, Pilna asins aina, Kopējais holesterīns, ZBL holesterīns, TTH

Bērna veselības pārbaude   27.40 EUR

Pilna asins aina, CRO / C reaktīvais olbaltums, Urīna analīze (strips + mikroskopija), Komprogramma (parazītu oliņas), Enterobioze (perianāls nokasījums), Glikoze, Kopējais olbaltums, Kreatinīns, Bilirubīns, ALAT, Gamma-GT, Dzelzs, Kalcijs, Fosfors, Sārmainā fosfotāze, ASO / Antistreptolizīns O, Kopējais IgE

Studenta panelis   22.22 EUR

Pilna asins aina, Glikoze, Nātrijs, Kālijs, Hlorīdi, CRO / C reaktīvais olbaltums, Kreatinīns, ALAT, Bilirubīns, Gamma-GT, Sārmainā fosfotāze, Kreatīnkināze, Kopējais holesterīns, TTH / Tireoptropais hormons, Urīna analīze (strips + mikroskopija)

Ikgadējā profilaktiskā pārbaude   26.30 EUR

Pilna asins aina, Urīna analīze (strips + mikroskopija), Glikoze, Kopējais olbaltums, Kopējais holesterīns, Bilirubīns, ALAT, Gamma-GT, Kalcijs, Magnijs, Sārmainā fosfotāze, Anti HCV, Kopējais D (25 OH) vitamīns

Vairogdziedzera pārbaude   17.42 EUR

TTH / Tireoptropais hormons, FT4 / Brīvais tiriksīns, FT3 / Brīvais trijodtironīns, Av pret peroksidāzi

Aknu veselība   34.38 EUR

Glikoze, Kopējais olbaltums, Albumīns, Bilirubīns, ALAT, ASAT, Gamma -GT, Sārmainā fosfotāze, Laktātdehodrogenāze, Amilāze, Dzelzs, Ferritīns, Kopējais holesterīns, Protrombīna laiks (INR), Anti HCV, HBsAg, AFP / Alfa-fetoproteīns

Nieru veselība   24.56 EUR

Pilna asins aina, CRO / C reaktīvais olbaltums, Kopējais olbaltums, Albumīns, Urea, Kreatinīns+GFĀ, Urīnskābe, Kalcijs, Fosfors, Parathormons, Magnijs, Kālijs, Urīna analīze (strips + mikroskopija), Mikroalbuminūrija

Seksuāli transmisīvo saslimšanu panelis   52,40 EUR

Seksuāli transmisīvo infekciju panelis / PĶR-RL (Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalis, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum / DNS), Urīna analīze (strips + mikroskopija), CRO / C reaktīvais olbaltums, Pilna asins aina, Anti – HIV ½ HIV Ag, HBsAg, Anti HCV, TPHA, Sifilisa skrīnings / RPR

Vesela sirds   54.28 EUR

Nepilna asins aina, Glikoze, ALAT, ASAT, Kopējais olbaltums, Bilirubīns, Kreatinīns, Urīnskābe, Kreatīnkināze, Kopējais holesterīns, ABL holesterīns, ZBL holesterīns, Triglicerīdi, Kalcijs, ASO / Antistreptolizīns O, Laktātdehodrogenāze, CRO / C reaktīvais olbaltums, Magnijs, RF / Reimatoīdais faktors, Nātrijs, Kālijs, Hlorīdi, D – dimēri, Fibrinogēns, Troponins I – augstas jūtības (kardioloģiskais risks), Homocisteīns, TTH / Tireoptropais hormons, Anti – nukleārās antivielas IgG / ANA

Fitness panelis   31.23 EUR

Pilna asins aina, Glikoze, Kalcijs, Kālijs, Kreatinīns, Sārmainā fosfotāze, ALAT, ASAT, Bilirubīns, Kopējais olbaltums, Kopējais holesterīns, ABL holesterīns, ZBL holesterīns, Triglicerīdi, TTH / Tireotropais hormons, Testosterons (vīriešiem), Troponins I – augstas jūtības (kardioloģiskais risks)

Veģetārietis / Vegāns   54,84 EUR

Pilna asins aina, Glikoze, Nātrijs, Kālijs, Hlorīdi, Kalcijs, Fosfors, Kopējais olbaltums, Albumīns, CRO / C reaktīvais olbaltums, Kreatinīns, Urīnskābe, ALAT, Bilirubīns, Magnijs, Dzelzs, Ferritīns, Folskābe, Kopējais holesterīns, ABL holesterīns, ZBL holesterīns, Homocisteīns, TTH / Tireotropais hormons, Aktīvais vitamins B12 (holotranskobalamīns)

Par datu aizsardzībuexpand_more

NMS Laboratorija SIA privātuma politika attiecībā uz klientu personas datu apstrādi.

arrow_upward